Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Ucz się od Willa

wtorek, maja 14, 2013 sieczkarnia 2 Comments Category :

zZapewne większość osób wkręconych w rozwój osobisty i żyjących świadomie to zna. Klucz do życia według Willa Smitha.

BIEGANIE & CZYTANIENajważniejsze w życiu rzeczy to pokonywanie własnych słabości i uczenie się od innych ludzi. I tak, można to tak w skrócie ująć.

Istota tych dwóch zagadnień znajduje się w dwóch dostępnych każdemu czynnościach - bieganiu i czytaniu. 

Z bieganiem chodzi o to, żeby pokonywać wewnętrznego krytyka i słabeusza, który mówi Ci, że nie dasz rady, nie masz siły, nie jesteś dość dobry, nie potrafisz. Biegasz i następuje moment, kiedy jesteś już tak zmęczony, że chcesz się poddać. Wtedy właśnie musisz pokonać wątpliwości swojego umysłu i słabości swojego ciała, bo potrafisz to zrobić. 
Nie musisz biegać ale rób coś co fizycznie doprowadza Cię do takiego momentu zwątpienia i rezygnacji - i się temu nie poddaj.

Czytanie to najlepszy doradca, coach, mentor, nauczyciel, przyjaciel i anioł stróż w jednym. Nie ma niczego co w książkach do dziś nie zostałoby poruszone. Z książek możesz nauczyć się wszystkiego i znaleźć sposób na wszystko. Przed Tobą żyło już tylu ludzi, którzy napisali książki o tym jak żyć i co robić, żeby było po prostu dobrze. 
Dlatego czytaj i ucz się z książek. Nie pozwalaj sobie  jedynie na "zaliczanie" lektur, czerp z nich wiedzę i wykorzystuj ją w życiu.


Jest wiele sposobów na udane życie, wiele złotych środków i wiele rad. Ten klucz do życia jest jednak faktycznie prosty i oczywisty, ale NIEZWYKLE trafiony.

RELATED POSTS

2 komentarze