Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Day Zero Project

wtorek, kwietnia 02, 2013 sieczkarnia 3 Comments Category : , ,

Day Zero Project  to miejsce, w którym wyznaczanie i realizacja celów osiąga wyższy poziom. Portal jest w pełni darmowy, choć istnieją dodatkowe funkcje (np. więcej list do dyspozycji ), które można mieć, wykupując miesięczny abonament ( bodajże 3 zielone ).

A więc o co chodzi ? Myślę, że każdy z Was wie czym jest Bucket List i pewnie macie własne listy, z rzeczami, które chcecie zrobić (zobaczyć, zwiedzić, zjeść etc.) przed śmiercią. 

Day Zero Project umożliwia nam stworzenie listy 101 rzeczy, które chcemy zrobić i mamy na to dokładnie 1001 dni ( ponad 2.5 roku ). Co prawda nie ma ograniczeń co do ilości celów i planów na tej liście, ale rozsądnie jest chociaż na początku ograniczyć się do tej setki z ogonkiem. Z czasem oczywiście, jak celów będzie ubywać to możemy sobie dołożyć roboty.

Serwis jest dosyć rozbudowany i bardzo pomocny w stworzeniu swojej własnej listy. 101 celów dla niektórych może być dużym wyzwaniem, dlatego można skorzystać z listy przykładowych celów, które są także podzielone na kategorie typu: co chciałbyś zjeść, co zobaczyć, gdzie pojechać. Możemy także zainspirować się biorąc udział w bitwie na cele albo po prostu przejrzeć otagowane cele innych użytkowników. Do wyboru do koloru, nikt nie powinien mieć problemu ze stworzeniem własnej listy.

101 celów w 1001 dni to według mnie coś bardzo pożytecznego, bo cele są faktycznie umiejscowione konkretnie w czasie, a nie tylko w życiu jak Bucket List. Dni mijają, a my czujemy się zmotywowani, bo okres na realizację celów nie jest krótki, ale gdy nie robi się nic to z pewnością nie będzie wystarczający.

Poza listą 101 w 1001, listą na cele Zrealizowane i listą o tytule Kiedyś, mamy do dyspozycji jeszcze dwie - do zadysponowania według życzenia. Możemy więc np. stworzyć listę:
*rzeczy do zrobienia przed 20stką, 30stką, przed ślubem, przed końcem szkoły, przed maturą
*52 celów do zrealizowania w 52 tygodnie ( jeden na tydzień )
*wymyślić coś całkowicie autorskiego.

Ja konto posiadam i zachęcam Was do chociażby przetestowania, a nuż się Wam spodoba.RELATED POSTS

3 komentarze