Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Nie do wiary - Kameleon

czwartek, kwietnia 25, 2013 sieczkarnia 2 Comments Category :

Są ludzie i zjawiska, które mnie niesamowicie zdumiewają. Na tyle, że przez kolejnych kilka dni, a nawet tygodni ciągle siedzą mi w głowie. Niezwykłe historie i życiorysy są dla mnie jedną z największych inspiracji.
Dlatego postanowiłam rozpocząć cykl postów, w których będę pisać o tych wszystkich niepojętych motywach w życiach niezwyczajnych ludzi. Niekoniecznie będą to pozytywne historie, ale z pewnością interesujące.

Na pierwszy ogień pójdzie Frederic Bourdin.Człowiek o barwnym życiorysie, a raczej życiorysach. Kameleon. Oszust. Kłamca. Mistrz manipulacji.

Większość swojego życia spędził na podszywaniu się pod zaginione osoby i przywłaszczaniu ich tożsamości. W ten sposób mieszkał w około 140 sierocińcach i jak twierdzi udawał 500 zaginionych nastolatków. Został wychowany  przez swoich dziadków, którzy go nie akceptowali, nie szanowali i nie kochali. Sam nie zaznał nigdy miłości matki, ojca nigdy nie poznał, więc wszystkim czego pragnął  była miłość i kochająca rodzina. Dlatego właśnie jako dziecko bez domu, szukał domu bez dziecka.

W 1997 roku ukradł tożsamość Nicholasa Barclaya, amerykańskiego nastolatka, który zaginął 3 lata wcześniej. Pomimo oczywistych różnic w wyglądzie, wieku, akcencie udało mu się zmanipulować policję i rodzinę zaginionego Nicholasa tak, że uwierzyli oni iż jest ich zaginionym synem i bratem. Frederic mieszkał z  z rodziną Barclaya kilka miesięcy, aż do momentu gdy prywatny detektyw zainteresował się sprawą i zaczął ją dokładnie badać. Mimo oczywistych dowodów na to, iż Frederic nie jest Nicholasem, Barclayowie nie przyjmowali tego do wiadomości. Ostatecznie, po badaniach DNA Bourdin trafił do więzienia na 6 lat, ale tam nadal podszywał się pod zaginione dzieci i manipulował ich rodzinami. Po zakończeniu wyroku nadal podróżował po świecie, szukając miłości i akceptacji w swój ulubiony i jedynie mu znany sposób - kradnąc życia.

Historia tego człowieka jest bardzo barwna, zwłaszcza jako Frederica-Nicholasa, dlatego gorąco polecam film The Imposter z udziałem Bourdina, rodziny Nicholasa i osób zaangażowanych w sprawę. Warto go zobaczyć nie tylko ze względu na samego Kameleona, ale także z powodu do tej pory niewyjaśnionych okoliczności zaginięcia Nicholasa i prawdopodobnym udziale w tym jego rodziny..
RELATED POSTS

2 komentarze