Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Pilnuj własnego podwórka

niedziela, maja 26, 2013 sieczkarnia 4 Comments Category : , ,

Niezależnie od tego w jakiej kategorii znajdują się nasze hobby, pasje, cele, marzenia - zawsze jest ktoś kto jest lepszy od nas. Tak było, tak jest i tak zawsze będzie bo:

z

  • Przed nami żyli ludzie, po nas też będą żyć. 
I dlatego zwyczajnym i logicznym jest to, że są tacy którzy są od nas o niebo lepsi. Normalka, jako bobas nie napiszesz książki czy nie zaczniesz trenować boksu, a inni już w tym momencie to robią.
  • Im wcześniej ktoś zaczyna, tym wcześniej coś osiąga.
Na każdego człowieka w innym momencie spada grom z jasnego nieba i efekt eureka w postaci pasji czy marzenia. Często też opóźniamy realizację i działanie poprzez wymówki, prokrastynację, lenistwo, brak wiary we własne możliwości itd.
  • Każdy człowiek ma inną historię i inne warunki.
Rodzi się, wychowuje, uczy, pracuje gdzie indziej. Te czynniki często mają wpływ na to z jaką łatwością/trudnością będziemy podążać do realizacji naszych celów. Na przykład gdy Twoja pasja jest kosztowna będzie Ci trudniej się jej oddawać, gdy masz skromne fundusze. ALE (!) brak kasy to żaden powód żeby czegoś nie robić, jedynie pewna trudność, choć wyzwanie brzmi lepiej.Zbyt często jednak porównujemy się do innych. Sama gdy to robię, czuję się naprawdę fatalnie. Tak gdy satysfakcja z wykonanej pracy, zrealizowanego zadania jest według mnie najlepszym uczuciem, to porównywanie się z innymi niesie za sobą najgorsze emocje. I tak naprawdę nic mi nie daje. Bo podziw może wywołać w nas motywację do działania, ale już zazdrość i wynikająca z niej frustracja nie daje nam zupełnie nic, wręcz bardzo demotywuje, dołuje i sprawia, że nie doceniamy tego co robimy.

A zazwyczaj robimy naprawdę sporo wspaniałych rzeczy i powinniśmy całować się sami po rękach za nasze osiągnięcia, małe i duże!


Po prostu robić swoje i pilnować własnego nosa i własnego interesu. Gdy coś tworzycie - piszecie, malujecie, nagrywacie itd. to najlepiej odetnijcie się na ten czas od wszystkich źródeł inspiracji, które mogą w Was wywołać frustrację, rozczarowanie sobą i swoją twórczością, zniechęcenie i zwątpienie we własne zdolności i możliwości. Jeśli niemożliwy jest całkowity detoks, ograniczcie to. 

Jedyne czego potrzebujecie do tworzenia to Wasze własne głowy z Waszymi własnymi pomysłami.
Nic Wam więcej nie potrzeba, a z pewnością całkowite skupienie się na WŁASNYM akcie WŁASNEGO tworzenia bardzo dobrze Wam zrobi.RELATED POSTS

4 komentarze