Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Stwórz swój własny manifest

środa, maja 29, 2013 sieczkarnia 4 Comments Category : , , ,

Każdy człowiek kieruje się w życiu pewnymi zasadami i jest wierny danym wartościom. Dla każdego co innego jest ważne i ważniejsze od reszty. Na co dzień jednak często zapominamy o tym co ma dla nas największe znaczenie. Dlatego nie zawsze jesteśmy wierni swoim wartościom, bo przy codziennej pracy, wyzwaniach i obowiązkach o nich nie pamiętamy.

Jak stworzyć własny manifest ?

  • DZIEDZINA - może on dotyczyć Twoich wartości moralnych, ale równie dobrze może być manifestem fitnessowym, kulinarnym, mającym na celu wspierać Twoją kreatywność, motywować do rozwijania Twojej pasji, trzymać Cię na torze do realizacji swoich celów. Jeśli ma dotyczyć Twoich życiowych zasad i mott, wtedy warto podzielić je na kategorię np. marzenia, relacje, rozwój osobisty, ciało, motywacja, umysł, kreatywność, spontaniczność itp


  • PYTANIA - które warto sobie zadać :
  1. -Jak chcę, żeby moje życie wyglądało?
  2. -Co chcę robić, czym się zajmować, co chcę osiągnąć?
  3. -Co jest dla mnie najważniejsze - kariera, rodzina, wolność, zabawa, podróże, ryzyko, spokój, równowaga?
  4. -Jak chcę zostać zapamiętany?


  • SILNE I PRZEMAWIAJĄCE SENTENCJE - oczywiście możesz używać cytatów, co często jest bardzo skuteczne, bo wielu mądrych ludzi powiedziało wiele mądrych rzeczy. Ale najlepiej jeśli wymyślisz swoje własne hasła, które powinny do Ciebie przemawiać w sposób prosty, jasny ale i zdecydowany, silny. Fajnie jeśli zrobisz burzę mózgów i napiszesz wszystko co przyjdzie Ci do głowy, bez ograniczeń. Następnie spróbuj jak najwięcej pomysłów połączyć w jedną sentencję, ponieważ wiele z nich będzie się w dużym stopniu powielać.

  • PISZ! - gdy masz już hasła to po prostu stwórz manifest. Możesz zrobić manifest w postaci grafiki, napisać hasła na kartce i powiesić w widocznym miejscu, stworzyć prezentację slajdów, a nawet nagrać swoje życiowe hasła przewodnie. Najważniejsze, żeby do Ciebie dobrze przemawiała jego treść i forma.Poniżej wiele przykładów świetnych manifestów o różnej tematyce, które mogą Was zainspirować!
z

z


z


z


z


zzz


zz


z


zRELATED POSTS

4 komentarze