Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Czerp z życia innych I

czwartek, maja 23, 2013 sieczkarnia 6 Comments Category : , , ,

Otacza nas bardzo wiele postaci, zachowań i postaw, które godne są naśladowania. Zawsze warto uczyć się od innych i czerpać z ich mądrości i doświadczenia życiowego. Warto więc je modelować.


Na pewno często oglądając film lub czytając książkę (a nawet bloga), spodobało Ci się to co zrobił bohater, to jak się zachował, co powiedział. Może to być szersza postawa, jednorazowe działanie, nawyk lub zwyczaj. 
Dzisiaj zaprezentuję Wam pierwszą trójkę postaci, które według mnie mają cechy warte przysposobienia do własnego życia. Zachęcam do wyrobienia nawyku analizy obejrzanych filmów i przeczytanych książek w sposób rozwijający. Z kartką w ręku, obserwacją postaci i rozkładaniem na czynniki pierwsze wartościowych cech i zachowań. 

Chcesz być pewniejszy siebie, bardziej pracowity, mieć świetne zdolności towarzyskie, motywację do uprawiania sportu? Dziś przedstawię Ci postacie, które poprzez rzeczy, które robią i to jak się zachowują są określane jako pracowite, zdeterminowane, pewne siebie i wiele innych.

To wszystko da się osiągnąć i zdobyć poprzez konkretne postawy, zachowania i działania. Znajdź w bohaterze filmowym czy literackim (ale nie tylko!) to, co chciałbyś sam osiągnąć i posiadać. Zaobserwuj jak przejawia się to u Twojego mistrza i wprowadź do własnego życia dane elementy. Co więcej wymyśl własne działania inspirowane tym, co znalazłeś i zaobserwowałeś. 

To może być świetna zabawa, tym bardziej gdy tak jak ja, uwielbiasz oglądać filmy i czytać książki. Wtedy łączysz przyjemne z pożytecznym! HANNIBAL LECTER

z


Błyskotliwy i inteligentny - bardzo dużo czyta+analizuje, nie ogranicza się do jednej dziedziny w literaturze, jego umysłowe zainteresowania są wszechstronne od kuchni po sztukę. Analizuje, przetwarza, bada, notuje, pisze. 

Nienaganne maniery, styl i klasa - wysoka znajomość i praktykowanie zasad savoir vivre'u, zarówno przy stole jak i w kontaktach damsko-męskich.

Znawca kuchni - sięga po wiekowe publikacje, interesuje go nie tylko ostateczny efekt gotowania ale równie mocno fascynuje go sam produkt. 

Pewność siebie i wysoka jakość życia - jest człowiekiem sukcesu i osiągnięć, bo ma w sobie przekonanie, że nie ma dla niego rzeczy za dobrych i za trudnych, jest wart WSZYSTKIEGO.

Z kulturą za pan brat - nie poprzestaje jedynie na literaturze, w kręgu jego zainteresowań tkwią równie mocno muzyka klasyczna i sztuka, której jest znawcą. Bywalec muzeów i oper.

Manipulacja na najwyższym poziomie - nakłania ludzi do słów i czynów, leżących w jego, a nie ich interesie. Manipulacja nie jest być może najbardziej etyczną umiejętnością, ale z pewnością jej znajomość może być wykorzystana także w dobrych celach.

JULIA CHILD

z


Ciekawość świata - zupełnie jak u dziecka. Wszystko co nowe i nieznane, jest emocjonujące, ekscytujące i dające wielkie możliwości! Do wszystkiego podchodzi z zainteresowaniem i entuzjazmem, czy to krojenie cebuli czy luzowanie kaczki.

Wytrwałość i determinacja - czy to w nauce gotowania (stereotyp kobiety-kucharza, niechęć właścicielki szkoły gotowania, a także innych uczniów, zniechęcająca trywialność początkowych lekcji i zadań) czy w ukończeniu książki kucharskiej (problemy z współautorkami, z wydawnictwami, przeprowadzki).

Czarowanie codzienności - Julia sprawia, że każdy jej dzień jest magiczny, radosny, niesie nowe wyzwania, doświadczenia i doznania. Gotuje, je, pisze - robi codziennie to, co kocha i co sprawia jej największą przyjemność.

Czar i elegancja - pomimo nietypowych gabarytów i wysokiego wzrostu zawsze jest elegancka, powabna i piękna. Z cech, które można by uznać za wady nie robi sobie nic, a wręcz przekuwa je w swoje atuty. Świetna wartość dla wszystkich, którzy katują się myślami o niedoskonałości jakiejś części ciała i w ten sposób jakoś się ograniczają.

DOLORES CLAIBORNE

z

Pracowitość i samodzielność - praca fizyczna wzbogaca nie tylko finansowo, ale i emocjonalnie. Chociaż jest kobietą ma w sobie męski pierwiastek, który daje jej siłę do pracy i zmagania się z trudami życia.

Odwaga i świadomość własnej wartości - do działania według własnych zasad i wyrażania swojego zdania. Pomimo nierównych szans w zmaganiach z mężem i pracodawczynią, nadal jest sobą i nie daje się stłamsić. Życie daje jej w tyłek setki razy, ona zawsze oddaje mu kopa.

Cięty język - na każdą zniewagę ma szybką ripostę, która idzie jej odbiorcy w pięty. Nie pozwala się obrażać i mimo zazwyczaj gorszego położenia nie zostaje werbalnie dłużna swoim wrogom.
z

RELATED POSTS

6 komentarze