Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Zaplanuj 200 lat

poniedziałek, kwietnia 01, 2013 sieczkarnia 0 Comments Category : , ,

Możemy zaplanować swoje popołudnie, swój dzień, weekend, tydzień, miesiąc. Z końcem każdego roku wiele osób wyznacza sobie cele i planuje następne 12 miesięcy. Wyznaczamy sobie także długoterminowe zadania i postanowienia, na kolejnych 5, 10 czy nawet 20 lat. Możemy także odważnie zaplanować swoje życie i wyznaczyć sobie cele na czas jego trwania.
Ale czy ktoś z Was próbował stworzyć plan na następne 200 lat ? Na taki pomysł wpadł Raghava KK, pełen entuzjazmu, niezwykle kreatywny, indyjski artysta.
Postanowił, że chce zostawić po sobie na świecie jakąś spuściznę. Ustalił, że 200 lat to optymalny czas, bo pewne jest, że nikt kogo zdąży poznać w swoim życiu, za 200 lat żyć już nie będzie. Dlatego chciałby, żeby zostało po nim coś znaczącego. Do projektu z entuzjazmem dołączyła również jego żona i tak od lat pracują wspólnie nad swoim planem dwustuletnim.
W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest zostawić po sobie ślad i stworzyć siebie samego, jako wspaniałą, fascynującą, interesującą postać. Nawet całkiem od nowa, od czystej kartki. Jest Facebook, Twitter, Flickr, Youtube, Tumblr - wszystko daje ogrom możliwości. 
Raghava zachęca więc, żeby samemu pomyśleć o swoim planie na kolejne 200 lat.


Pomyśl, co Ty mógłbyś zrobić, co chciałbyś po sobie zostawić, jak sprawić by to przetrwało te 200 i więcej lat?
Może być to coś oczywistego, co od razu nasuwa się na myśl - powieść, film, projekt, pomoc charytatywna. Ale z pewnością jest w naszych głowach jeszcze więcej pomysłów !

RELATED POSTS

0 komentarze