Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

17 najbardziej wartościowych, darmowych manifestów.

niedziela, marca 29, 2015 sieczkarnia 0 Comments Category : , ,

Dzisiejszy tekst będzie relatywnie krótki i konkretny z jednego powodu. Pokażę Wam sporo BARDZO cennej, BARDZO unikalnej i całkowicie DARMOWEJ wiedzy, z której mam nadzieję skorzystacie. Do dzieła.
Kiedyś napisałam już tekst o manifestach. O jednostronnicowych manifestach krążacych w sieci i o tym jak stworzyć swój własny manifest w miarę najłatwiejszy sposób. Jest godny uwagi, bo owe manifesty są bardzo wartościowe. A także świetny jeśli jesteś osobą, która lubi podsumowywać, planować, analizować, poznawać swoje zasady, kolekcjonować motta i utrwalać to i jeszcze więcej na papierze. To są krótkie manifesty, zazwyczaj na jedną stronę, dlatego nadają się jako inspiracja do stworzenia takich o podobnej długości. Możesz stworzyć sobie manifest na rok 2015, manifest blogera, manifest swojego zdrowego stylu życia, swoich postanowień, ulubionych cytatów, manifest kreatywności i wiele innych. W poszukiwaniu inspiracji jak to zrobić, gotowych rozwiązań, a także inspiracji dotyczącej samego tematu najlepiej udaj się na Pinterest. Tam znajdziesz bardzo wiele wspaniałych motywatorów. Poniżej jedynie kilka przykładów.

źródło: lastlemon.com
źródło: inspacebetween.com /suchdifferentskies.com


źródło: blog.vfs.com

Poniższe manifesty są jeszcze bardziej warte uwagi niż powyższe. To dłuższe teksty, w zasadzie ebooki, których przeczytanie zajmuje trochę czasu, ale działa zupełnie jak przeczytanie Potęgi teraźniejszości Tolle'a czy zobaczenie Matrixa. Maksymalnie otwierają oczy na ważne i często pomijane kwestie. Często do nich wracam i pewnie zrobię to także teraz. Wybiorę jednak tylko jeden i na tym jednym się skupię, bo jednak kolekcjonowanie samej wiedzy, bez jej używania nie jest niczym ekscytującym. Ja większość już czytałam, ale do tej pory pamiętam o nich, bo to bardzo ważne pozycje. Są często dużo lepszymi źródłami wiedzy niż kilka książek motywacyjnych razem wziętych. Ich autorzy to nie teoretycy, oni zrobili to o czym piszą. I właśnie to według mnie sprawia, że są tak warte uwagi.

Kolejność jest zupełnie przypadkowa. Wszystkie są darmowe, a ich udostępnianie i rozpowszechnianie jak najbardziej legalne. To autorzy udostępnili je na swoich stronach lub blogach do użytku swoich Czytelników.  No i wszystkie są po angielsku. Nie tłumaczę też ich tytułów, bo nie czuję się wystarczająco kompetentna. Czasem linki są bezpośrednio skierowane na dany manifest, czasem skierują Was na stronę autora, gdzie można owy ebook pobrać. To da Wam szansę dowiedzieć się czegoś więcej o twórcy, a czasem po prostu jest niezbędne, bo dostęp do tekstu otrzymuje się po dołączeniu do listy mailingowej. Myśle, że warto się poświęcić. To chyba tyle ode mnie. 


Nic pisać nie będę, bo jeszcze nie czytałam, ale jest pierwszy na liście.


 O życiu poza systemem czyli off the grid, o którym niedawno pięknie opowiedziała Natalia Hatalska.


3. Focus Leo Babauta
Jak być skupionym w świecie rozpraszaczy. Bardzo na czasie.


Dla blogerów, sporo wiedzy, dużo motywacji. Mimo, że na obcym gruncie.


5. The Zero Hour Workweek Jonathan Mead
Brzmi jak wyzwanie.


Co tu tłumaczyć. Polak Wam powie.


7. The Beginners Guide to SEO Rand Fishkin i Moz Staff
Bardzo profesjonalnie podjęty temat..


O tym i poniższych dwóch nie napiszę nic, bo są tak złożone, że głupio byłoby jakoś je opisywać. Są zdecydowanie najbardziej wartymi uwagi.


9.  279 Days to Overnight Success  Chris Guillebeau


10. The Tower Chris Guillebeau 11. The Flinch Julien Smith
Mój Number One! O tym jak samemu zapodać sobie małe kopniaki, które wzmocnią charakter, utwardzą tyłek i dodadzą odwagi.


12. Impossible: The Manifesto Joel Runyon
Więcej praktyki i mniej gadania, czyli kolejny kopniak, o większej sile, bez łagodniejszych podejść.


Wprawdzie krótko i zwięźle, ale to ma sens, bo to manifest dla tych wszystkich, którzy mają wątpliwości i obawy przed działaniem, a ten strach sprawia, że je odwlekają. Dlatego im krócej, tym lepiej.


14. Brainwashed Seth Godin
Obowiązkowo.


Jeff Goins
Nie ma tam zotych haseł motywacji i opisu amerykańskiego snu, ale są ważne i często zapominane prawdy.


No ej, sam tytuł przyciąga! Koniec z pytaniem o pozwolenie - pisać czy nie pisać?


O rewolucyjnej zmianie stylu życia, z przeciętnego na wymarzony.


Mogłabym jeszcze dopisać przynajmniej 20 kolejnych manifestów. Te powyższe wydają mi się jednak bardzo wartościowe i zdecydowanie warte zapoznania się, ale jeden po drugim, tak by móc wykorzystać zawarte w nich idee, pomysły i wskazówki. Te powyższe czytałam albo z pewnością przeczytam i głównie dlatego to właśnie te wyróżniłam. Zamiast dopisywania wielu kolejnych podam Wam kilka stron na których możecie znaleźć też sporo różnego rodzaju darmowej treści w formie manifestu czy ebooka:


Tutaj 27 darmowych manifestów o tematyce blogowania, pisania, tworzenia w internecie, budowania marki, produktywności, pomysłów etc.

Tutaj bardzo DUŻO wszelkiego rodzaju manifestów na stronie Change This.

Tutaj bardzo dużo takich graficznych, jednostronnicowych manifestów praktycznie w każdym temacie.


Tyle wygrzebałam ja, ale z pewnością da się dużo, dużo więcej. Od ilości liczy się jednak jakość, więc jeśli macie i Wy i ja (czytając któryś po raz kolejny) wyciągnąć z tego coś cennego, najlepiej wsadźcie w zakładki tego posta i do niego wracajcie, a na razie wybierzcie tylko JEDEN manifest.


Poza tym chciałam też poczynić trochę prywaty i napisać o Manifeście Blogowym, który kiedyś z grupą wspaniałych i kreatywnych blogerek stworzyłyśmy. Oto on - Musisz Mierzyć Wyżej.


To chyba na tyle, miłego czytania!


RELATED POSTS

0 komentarze