Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

23 pomysły dla introwertyków na wyjście poza ich strefę komfortu.

poniedziałek, marca 02, 2015 sieczkarnia 0 Comments Category :

Sama jestem dość skomplikowanym introwertykiem. Są jednak cechy, które łączą nas wszystkich. My introwertycy nie lubimy uczucia, że marnujemy czas. Nie lubimy też, gdy ktoś nasz czas marnuje. Często z tego powodu unikamy wszelkich towarzyskich wydarzeń i okazji. Lubimy spędzać czas w określony dla nas sposób i z takiego sposobu czerpiemy najwięcej energii. Introwertyzm nie jest chorobą ani wadą, ale zawsze warto spogladać trochę poza horyzont. Poniższe pomysły są właśnie taką okazją do rozwoju. Bierzcie i jedzcie, jeśli macie ochotę.
1. Zaproponuj komuś spotkanie. A potem się na nim zjaw.

2. Znajdź jedno interesujące Cie wydarzenie i weź w nim udział. Niech to będzie cos tłumnego albo niekoniecznie. Ważne, żebyś sam się zdecydował i wybrał. Musisz poczuć, że jest dużo wydarzeń,  które tak Cię wciągną, że nie zauważysz nawet, że być może jest Ci nieswojo z powodu kolejnej godziny spędzanej poza domem.

3. Załatw jedną zaległą sprawę, która wymaga wyjścia do ludzi (załatwienie czegoś w urzędzie, wizyta u lekarza, jakieś inne "załatwianie").

4. W międzyczasie dla równowagi  spędź jeden dzień kameralnie i po swojemu, świadomie i bez wyrzutów sumienia. Spędź go tak jak lubisz najbardziej. Nabierz sił na kolejne wyzwania.

5. Zainicjuj spotkanie ze znajomymi z pracy, szkoły i zorganizuj je.

6. Jeśli jesteś blogerem - sprawdź kiedy odbywa się najbliższe spotkanie blogerów w Twoich okolicach i weź w nim udział.

7. Jeden dzień spędź całkowicie poza domem - postaraj się po pracy/szkole/obowiązkach od razu gdzieś wyjść, niekoniecznie w towarzystwie. Idź na spacer, na rower, do biblioteki czy muzeum, potem do kina albo na zakupy na kolację. Zrób to w dzień który równie dobrze (i najchętniej) mógłbyś spędzić w domu, z książką czy sezonem ulubionego serialu. Poświęć taki swój wolny introwertyczny dzień na całkowite "ujawnienie się".

8. Zaplanuj z wyprzedzeniem koncert czy festiwal na który się na pewno wybierzesz. Po prostu coś mniej lub więcej masowego.

9. Następnym razem, gdy zaczepi Cię znajomy, czy sąsiad, wdaj się z nim w małą pogawędkę.

10. Spędź przynajmniej jeden dzień i/lub wieczór weekendu tak, jakbyś tego nigdy dobrowolnie nie zrobił. Po prostu zaplanuj coś stricte towarzyskiego. Spróbuj poudawać jeśli tak to dla Ciebie wygląda i pamiętaj , że zawsze będzie jeszcze czas, żeby pobyć samemu w domu. Nic nie tracisz.

11. Weź udział w dyskusji na żywo. W miejscu pracy lub nauki. Po prostu wyraź swoją opinię. Forum internetowe się nie liczy.

12. Odbierz telefon, gdy niespecjalnie masz ochotę rozmawiać. 

13. Daj się namówić na spontaniczne wyjście na spacer, piwo czy cokolwiek. Coś co pojawia się z kwadransu na kwadrans. Ubierz buty i po prostu idź, zanim zaczniesz analizować czy to Ci się opłaca i czy tego chcesz.

14. Spróbuj pracy w grupie albo chociaż w parze. Może to nie okaże się Twoim sposobem, ale zawsze wyciągniesz z tego doświadczenia coś nowego.

15. Postaraj się znaleźć ludzi, którzy lubią to co Ty. Jeśli jesteś psiarą być może znajdziesz jakąś fajną osobę z którą mogłabyś czasem swojego psiaka wybiegać, pogadać i nie zmęczyć się za bardzo tym kontaktem. Spróbuj znaleźć jakiś punkt zaczepienia w czymś co lubisz robić.. Chodzi o to, żeby znaleźć czas na kontakt z fajnymi ludźmi, którzy lubią to co Ty. Dla introwertyków ma to spory sens, bo nie lubimy czasu zmarnowanego i przegadanego. 

16. Zamiast pisać do kogoś smsa czy wiadomość na fejsie - zadzwoń.

17. Poszukaj miejsca i okoliczności w których mógłbyś wspierać ideę w którą wierzysz i którą popierasz. Pomoc w organizacji jakiegoś wydarzenia, czegoś może cyklicznego lub grupowego. Masz poczuć, że poświęcasz swój czas z przyjemnością i nie na marne.

18. Przez tydzień nie stosuj żadnych okołotowarzyskich wymówek.

19. Spróbuj też iść na imprezę czy spotkanie na które zostałeś zaproszony z dłuższym wyprzedzeniem.

20. Uwielbiasz spacery? Spróbuj na jeden z nich zabrać nie tylko swojego pupila, ale także jakąś zaufaną istotę ludzką. Może okaże się, że fajnie jest wymienić odczucia dotyczące piękna przyrody.

21. Zapytaj innych o opinie. O tak błahe rzeczy jak to czy koleżance podobają się buty na które się czaisz, aż do czegoś dużo dla Ciebie trudniejszego czyli prośba do znajomych o polecenie książki czy filmu. Wiem, sam dobrze wiesz co czytać, a pieprzenie o butach Cię nie interesuje. Aa i postaraj się także przeczytać tę poleconą książkę.

22. Zdecyduj się na coś nie myśląc o tym zbyt wiele wcześniej. Zrób to świadomie. Nie zastanawiaj się, nie analizuj, nie rozmyślaj. Zdecyduj się na samo doświadczenie.

23. Pod koniec zapisz swoje odczucia. Być może "utracony" czas dał Ci w zamian coś wartościowego.RELATED POSTS

0 komentarze