Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

It's my party!

sobota, czerwca 08, 2013 sieczkarnia 8 Comments Category : ,

Czerwiec miesiącem urodzin! Co prawda nie tylko moich, bo mamy sporo zodiakalnych Bliźniąt i Raków wśród blogerek (Najlepszego!). W związku z tym, że wiadomo dzień podobno wyjątkowy (być powinien) i nigdy nie wiadomo, czy kolejny nastąpi (bez komentarza) to fajnie byłoby spędzić go w jakiś nietypowy sposób. Warto być może także spędzić go na refleksji nad sobą i swoim życiem, bo zazwyczaj przełomowe daty jak urodziny, Wigilia czy Sylwester skłaniają nas do pewnego rodzaju przemyśleń, a także do podjęcia nowych, fajniejszych działań (stąd postanowienia noworoczne). I dobrze byłoby faktycznie te działania podjąć :)
Jako żem Bloger Rozwojowiec to postawiłam sobie parę rozwojowych zadań do wykonania na kilka dni przed i w sam dzień urodzin. Oto więc moja subiektywna Lista Rozwojowa Jubilata.Własny Manifest

Pisałam o tym tutaj i myślę, że to bardzo ważne żeby poznać swoje wartości i zasady i przekuć je w motywujący i inspirujący manifest. Bardzo często chociaż jesteśmy faktycznie produktywni i realizujemy jakieś cele to wiele rzeczy nam umyka. Może mimo naszych sukcesów nie potrafimy cieszyć się z małych rzeczy albo zaniedbujemy swoje Wewnętrzne Dziecko? Wydaje się nam, że żyjemy dobrze i efektywnie, ale nie spędzamy wcale czasu na ulubionych czynnościach np. oglądaniu dobrych filmów czy spacerach?  Dokładnie przeanalizuj to jak żyjesz teraz i pomyśl nad tym jak chcesz żyć i zawrzyj te kierunkowskazy w prostych hasłach. Najlepiej jeśli z tych haseł wyciągniesz esencję, która pozwoli Ci zaplanować codzienne czynności, będące materializacją Twojego manifestu. Umieść go w widocznym miejscu, żeby pamiętać o nim codziennie. To ważne, bo dni są długie, ale lata krótkie.Odpowiedzi

Jest przynajmniej kilka pytań na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć. I to najlepiej częściej niż tylko raz na rok. Pewne pytania potrafią nam uzmysłowić bardzo wiele istotnych spraw. Oto parę miejsc gdzie możecie znaleźć takie gotowe zestawy Prowokujących Do Myślenia Pytań, ale równie dobrze możecie stworzyć własne.

365 pytań
50 pytań
40 pytańRady i Przestrogi

W sieci można znaleźć bardzo wiele list w których autorzy piszą o tym, co chcieliby wiedzieć zanim osiągnęli pełnoletniość, zanim poszli na studia, zanim założyli pierwszą firmę, zanim wyszli za mąż itd. Moimi faworytami są jednak te, które zawierają Rady i Przestrogi dla młodszych wersji siebie. Jeśli wiecie o tych listach już teraz, to nie widzę przeszkód byście zadziałali perspektywicznie i za 5-10-15 lat nie musieli żałować, że nie wiedzieliście czegoś mając lat 20, 30 czy 50. Myślę, że do tego sprowadzają się także Sekrety Dojrzałości z Projektu Szczęście czy Drogi Dwudziestoletni.

Mój faworyt w dziedzinie RiP
Lista według The Buried Life
I coś od ZenHabitsListy

I tutaj mam na myśli dwie rzeczy - stworzenie sobie kilku list jak tutaj. Można się zainspirować ale równie dobrze jest wymyślić coś swojego. Niech listy nie powstają na świstku papieru, ale niech będą czymś ładnym i cieszącym oko. Autorka bloga akurat pisze jedną listę co tydzień przez rok i do tego jak najbardziej zachęcam, niech to będzie długoterminowy projekt.

Po drugie - napisanie listu do siebie samego z przyszłości za pomocą strony FutureMe. Warto zastanowić się co chcemy osiągnąć w nadchodzącym roku, jakie chcemy spełnić marzenia i które z celów zrealizować. Potem zawrzeć to w liście do siebie i wysłać w przyszłość, a za rok sprawdzić czy nasze plany zostały poparte działaniem.Poprzeczka

Powieś sobie poprzeczkę trochę wyżej i zastanów się nad tym czego chcesz. Możesz stworzyć swoją Bucket List/Listę Niemożliwych Rzeczy Do Zrobienia albo napisać jak chcesz, żeby wspominały Cię Twoje dzieci i wnuki. Możesz po prostu wyznaczyć sobie jakiś cel, dokładnie go sprecyzować, rozplanować zadania i zacząć działać. Po prostu podnieś sobie poprzeczkę, mniej lub bardziej.


*

A jako że na początku wspomniałam o nietypowym sposobie na spędzenie urodzin, więc teraz mniej serio  i mój subiektywny przegląd najlepszych urodzinowych motywów ever !
Jeśli nie macie pomysłu jak efektownie zepsuć komuś urodziny, uczcie się od Juniora! Jeśli w swoje urodziny będę miała równie dużo momentów do śmiania się jak przy oglądaniu tego filmu, to proszę bardzo, niech ktoś zniszczy moje przyjęcie!


Złota rybko, dżinie  i Boziu niech przybędzie do mnie Hagrid z takim tortem i zabierze mnie do Hogwartu! Jeśli tort to za dużo, Hagrid wystarczy.

3.Gra

Takie urodziny mogą przyprawić o zawał serca, ale hej kto by nie chciał w prezencie udziału w Grze? Jeśli znacie kogoś, kto może mi zaserwować w połowie tak niezwykłe przeżycia, proszę o kontakt!


Kinderball, czapeczki, balony, tort i nieproszony gość! Jeśli wysoki, szczupły, zielony pan nie ma czasu to wystarczy, że Happy Birthday zaśpiewa mi Joaquin Phoenix.Wychodzisz z kicia, chcesz w końcu zobaczyć swoją piękną żonę i malutką, świętującą urodziny córeczkę, ale John Malkovich aka Cirus Virus ma dla Ciebie inny plan! Ja ten plan kupuję z całą obsadą aktorów.
RELATED POSTS

8 komentarze